مصاحبه ی مدیرعامل با خبرگزاری ایکنا

مصاحبه مدیر عامل موسسه قرآنی صادقیه مشهد در ایکنا دوستان بزگوار خواهشمندم مطالعه فرمایید ونظرات خود را در ذیل مصاحبه در سایت ایکنا ایلام فرمایید نظرات شما برای ما بسیار مهم است وتاثیر گذار میباشد.

لینک سایت ایکنا:

http://iqna.ir/fa/news/3776534/%D9%86%D9%82%D8%B4%E2%80%8C%D8%A2%D9%81%D8%B1%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%AF%D9%85-%D9%85%D9%88%D8%AC%D8%A8-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%81%D8%B9%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%AA-%D9%85%D8%A4%D8%B3%D8%B3%D8%A7%D8%AA-%D9%82%D8%B1%D8%A2%D9%86%DB%8C-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%B4%D9%88%D8%AF

متن مصاحبه:

علی آدینه سردار در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان رضوی، بیان کرد: اغلب مؤسسات قرآنی در حوزه درآمدزایی و اقتصادی عملکرد خاصی نداشتند و در واقع نگاهشان این نبوده اما اینکه برخی مؤسسات توانسته‌اند روی پای خود بایستند چون این‌ها همان مؤسساتی هستند که نگاه مردمی داشته‌اند.

وی گفت: مؤسساتی که نگاه خود را به حمایت‌های دولتی داشته‌اند، یا با سوء‌برداشت‌هایی مواجه شدند و یا در برهه‌ای از زمان با توجه به شدت و ضعف داشتن حمایت‌های دولتی، نمودار فعالیت آنان نیز دچار ضعف و قوت بوده است. اگر مؤسسه قرآنی و کار آن به منظور بالا رفتن از پله‌های اقتصادی باشد، شاید در مواردی با موفقیت‌های اقتصادی همراه شده باشد اما از وظیفه اصلی خود که فعالیت فرهنگی و معنوی است فاصله گرفته است.

حمایت مدیریتی مؤسسات قرآنی را توانمند می‌کند
آدینه سردار بیان کرد: زمانی که مسئولیت اتحادیه قرآنی استان خراسان را برعهده داشتم، از مؤسسات سطح استان بازدید‌هایی انجام می‌شد. اکثر مؤسساتی که در زمینه فعالیت‌های قرآنی و فرهنگی ضعیف هستند اما عشق و علاقه به کار در فعالان این مؤسسات وجود دارد، ذهن فعال و مدیریتی ندارند. اگر این‌ها از نظر مدیریتی و اجرای فعالیت‌ها مورد حمایت قرار گیرند، به موفقیت خواهند رسید.

مدیرعامل مؤسسه قرآنی صادقیه مشهد اظهار کرد: ‌البته بسیاری از مؤسسات کوچک و ضعیف به موفقیت‌هایی در محله، شهر، استان و حتی کشور رسیده‌اند اما آن دسته از مؤسسات فرهنگی که از رانت و رابطه برای پیشبرد فعالیت‌های خود استفاده می‌کردند و همواره در ادارات به دنبال گرفتن اعتبار هستند، قطعاً رشد افراد در این مؤسسات نیز با معنویت همراه نخواهد بود. اگر بخواهیم بدون تعارف بگوییم، اکثر مؤسسات در این شرایط قرار دارند.

وی ادامه داد: مؤسساتی که توانسته‌اند با مردم ارتباط صحیح برقرار کنند؛ یعنی نگاهشان این بوده که با توجه به نیاز و درخواست محیط اطرافشان فعالیت خود را پیش ببرند و ارتباط مستمر و چهره به چهره همراه با صمیمیت با مخاطب خود داشته‌اند و یک امنیت خاطر از سوی مخاطب نسبت به مؤسسه ایجاد شده، به موفقیت رسیده‌اند. در این مؤسسات نیازی به کار و حرکت رو به جلو جدیدی احساس نشده چرا که خود مردم آن‌ها را رو به جلو هدایت می‌کنند.

آدینه سردار گفت: اکثر مردم با توجه مسائل و مشکلات اجتماعی موجود در جامعه سعی بر این دارند تا یک رشد فرهنگی و علمی در خانواده آن‌ها صورت پذیرد. به همین جهت به دنبال مراکزی هستند که چنین نیازی را برآورده کند. هرگاه مؤسسه‌ای بتواند نیاز خانواده‌های فرهنگی و مذهبی را برآورده کند و این فعالیت بزرگ شود و در چشم مردم دیده شود، آن دسته از خانواده‌های غیر دغدغه مند نیز به این مؤسسات مراجعه می‌کنند.

موفقیت ۲۰ درصدی مؤسسات قرآنی در تولید محتوا
وی با ارزیابی فعالیت مؤسسات در زمینه تولید محتوای قرآنی روزآمد اظهار کرد: مؤسسات قرآنی ما در بعد تولید محتوای قرآنی موفقیتی تقریبا ۲۰ درصدی به دست آورده‌اند. این رقم مربوط به تولید آثاری در قالب کتاب‌ها و نرم‌افزارهای آموزشی است اما در زمینه خلاقیت در تولید محتوای جدید مثل تولید بازی‌های قرآنی و ابزار و وسایل کمک آموزشی موفقیت چندانی نداشته‌اند.

آدینه سردار اضافه کرد: البته در زمینه تولید محتوای جدید ایده‌های مناسبی وجود دارد اما متأسفانه هزینه سنگین و نبود اعتبار و بودجه این ایده‌ها را در حالت اولیه خود نگه داشته و به تولید منجر نمی‌شود. البته اگر حامیان مالی برای به نتیجه رسیدن این ایده‌ها وارد شوند هم به نتیجه اقتصادی مطلوب خواهند رسید و هم تولیدات قرآنی جدید ارائه خواهد شد.

مدیرعامل مؤسسه قرآنی صادقیه مشهد افزود: درحال حاضر هیأت‌های مذهبی در جذب جوانان و نوجوانان موفقیت قابل توجهی دارند اگر یک مؤسسه قرآنی بتواند به همان روش هیأتی اما در قالب نظام‌مند فعالیت‌های قرآنی خود را هدفمند پیگیری کند مرفقیت قابل توجهی به دست خواهد آورد اما انجام فعالیت‌های قرآنی مثل کرسی‌های تلاوت پراکنده و بدون برنامه نتیجه بخش نخواهد بود و جذابیتی برای مخاطب خود ایجاد نخواهد کرد.

وی با اشاره به ایده مؤسسه خود در رابطه با نهضت داوطلبی فعالیت قرآنی عنوان کرد: هر فردی که به نحوی با مؤسسه ما مرتبط می‌شود می‌تواند به صورت داوطلبانه با هر توانایی و هنری مؤسسه و فعالیت‌های قرآنی ما یاری کند و یا پشتیبانی‌های لازم برای بسترسازی فعالیت‌های قرآنی را انجام دهد.

انتهای پیام

Check Also

دعای ندبه مهدی یاوران ۳۱ تیر

➖🌺 💠اللهم عجل لولیک الفرج💠 ——–______________——-                موسسه قرانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *